Невідкладні стани в стоматології 29 листопада

Городецький Т.М.

Алергія в стоматології ! Що робити якщо у пацієнта позитивний тест на анестетик?

Городецький Т.М.

10.00–11.30

Керівник практичного курсу з невідкладних станів. Президент АСОЦІАЦІЇ З НЕВІДКЛАДНИХ СТАНІВ. Інструктор-викладач, сертифікований Українським науково-практичним центром екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Міністерства охорони здоров'я України. Навчання за кордоном: BLS / ALS Provider Courses Європейської ради з реанімації.

- Анафілактична реакція на місцеві анестетики: Міфи та реальність; - Проби на анестетики: про що вони свідчать; - визначення чутливості до анестетика (шкірна проба, конюктивальна проба, реакція преціпітації по Уаньє, рівень імуноглобулінів, прік-тест, провокаційна проба та інші методи) – що ми маємо право робити, а що ні? - Проби на анестетики: коли і які потрібно робити, що вони нам дають і чим вони нам поможуть ; - Як працює анестезія? Фармакодинаміка місцевих анестетиків, механізм дії, ускладнення. - Протипокази до місцевої анестезії. - Системна токсична дія місцевих анестетиків: чи актуальна ця проблема в стоматології; Антидоти; - Гемодинамічні ефекти адреналіну при місцевій анестезії; - Як розрахувати дозу анестетиків для дітей і для дорослих; - Анафілактичний шок, особливості диф.діагностики; - - Як побороти анафілактичний шок (покроковий протокол екстреної допомоги). - Особливості серцево-легеневої реанімації у дітей. Системні ускладнення місцевої анестезії в стоматології. НАДАННЯ НЕВІДКЛАДНОЇ ДОПОМОГИ. - Розпізнавання і невідкладна допомога при зупинці дихання та кровообігу: - протоколи обстежень пацієнта, - послідовність дій, - покази до дефібриляції, - види дефібриляторів (автоматичні, напів-автоматичні, професійні, дефібрилятор-монітор), - особливості використання різних дефібриляторів, - дефібриляційні та недефібриляційні ритми; - ефективна робота реанімаційної команди. Надання невідкладної медичної допомоги при загрозливих станах: - алгоритми надання допомоги при невідкладних станах, згідно з новими протоколами. - Розбір ситуаційних задач.

ПІДТРИМКА ПРОХІДНОСТІ ДИХАЛЬНИХ ШЛЯХІВ ПРИ НАДАННІ НЕВІДКЛАДНОЇ ДОПОМОГИ на стоматологічному прийомі.

Городецький О.Т.

11.30–12.30

Лікар-стоматолог і анестезіолог, ІнструS Provider Coursктор з невідкладних станів, сертифікований Українським науково-практичним центром екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Міністерства охорони здоров'я України. Навчання за кордоном: BLS / ALes Європейської ради з реанімації; сертифікований курс PALS та ITLS American Heart Association, член Української асоціації седації та анестезії в стоматології

 Відновлення прохідності дихальних шляхів при втраті свідомості;  Гостра дихальна недостатність, респіраторний дистрес, депресія дихання.  Різниця між респіраторним дистресом і дихальною недостатністю.  Раннє розпізнавання та реагування на порушення дихання у дітей.  Чим небезпечна гіпоксія?  Обструкція верхніх дихальних шляхів чужорідним тілом. Невідкладна допомога, згідно 34 наказу МОЗ.  Техніка виконання конікотомії (власний досвід);

Кава-брейк

12.30 – 12.50

Як знизити ризик серцево-судинних ускладнень. Або Простий розрахунок складної проблеми…

Гінзбург В.М.

12.50–14.50

Лікар-кардіолог, Завідувач відділенням кардіології Медичного центру «Medical Plaza» ТОВ ЕКОДНІПРО Сертифікований кардіолог центром клінічних досліджень NIDA Clinical Trials Network

• Чи пов'язані Стоматологічні втручання з подібними ускладненнями? • Чи завжди потребує лікар стоматолог допомоги кардіолога, анестезіолога? Цілі та завдання лекції: 1. Навчити лікаря-стоматолога виділяти пацієнтів з високим ризиком СС (Серцево-Судинних) ускладнень. 2. Навчити лікаря-стоматолога заходам по зниженню цих ризиків. 3. Збільшити кількість пацієнтів стоматологічного кабінету / клініки, включаючи пацієнтів із серцево-судинною патологією. План лекції: 1-частина - загальні питання СС ризику 1. Загальні поняття СС ризику. Що означає «високий СС ризик». (Середня тривалість життя. СС патологія, як найбільш часта причина ранньої інвалідизації та смертності) 2. Розрахунок ризику СС ускладнень. За Шкалою SCORE - оцінка 10 річного ризику серцево-судинної смерті в популяції (Простота розрахунку 10- річного ризику фатальної серцево-судинної події за європейською шкалою SCORE. Кожен слухач в аудиторії зможе абсолютно швидко, просто і професійно спрогнозувати свій ризик і, відповідно, ризик будь-якого пацієнта) 3. Напрями профілактики СС ускладнень (Кожен слухач в аудиторії, оцінивши свій власний СС ризик, може визначити основні актуальні заходи профілактики). 2- частина стоматологічні аспекти СС ризику 1.Стратифікація ризику при хірургічних втручаннях (Шкала Lee Index; проста оцінка функціональної здатності пацієнта, без додаткових досліджень) 2. Стоматологічний пацієнт високого СС ризику? (Кому слід все ж тимчасово відмовити у стоматологічному втручанні) 3. Передопераційне обстеження (Яким пацієнтам воно все ж таки потрібно і в якому обсязі) 4. Можливі серцево-судинні ускладнення при стоматологічних втручаннях. Напрями лікування та профілактики -гіпертонічний криз або стресовое підвищення тиску? що робити та як уникнути; Пацієнти з артеріальною гіпертензією. Показники АТ безпечні для стоматологічного втручання. Перша допомога при гіпертонічному кризі. -порушення серцевого ритму : чи завжди є реальна небезпека?; -геморагічні ускладнення: які ліки тимчасово відмінити, а які точно не можна - Інфекційний ендокардит: Парадигма змінюється!

Кава-брейк

14.50 – 15.00

Винен лікар чи ні? Засоби і способи доказування лікарем своєї правоти

Тарковський К.О.

15.00–16.00

керівник Юридичного бюро «ТМ», фахівець з медичного права, юрист-міжнародник, автор і лектор багатьох навчальних заходів в сфері медицини з точки зору теоретичної і практичної юриспруденції. (м. Київ).

1. Ненадання та неналежне надання невідкладної медичної допомоги як кримінальне правопорушення. Класифікація злочинів. «Медичні» злочини. 2. Відмінності кримінальних правопорушень (злочинів) від цивільних правопорушень. 3. Склад правопорушення. Основні умови для притягнення лікаря до відповідальності.

Бучківська Вікторія Леонідівна

16.30–18.00

Суддя, заступник голови Стрийського міськрайонного суду Львівської області. 2009-2018 р.р. викладач НШС України. 2013-2017 р.р. викладач кафедри медичного права ЛНМУ. Суддя-розробник навчальних курсів в рамках міжнародних проектів ОБСЄ "Гарантування дотримання прав людини при здійсненні правосуддя", Ради Європи "Посилення імплементації європейський стандартів прав людини в Україні".

1. Кримінальна відповідальність медичних працівників за вчинення професійних злочинів. 2. Лікарська помилка: хто відповідатиме за смерть пацієнта? 3. Види покарань. Інститут звільнення від кримінальної відповідальності. Угоди про примирення та про визнання винуватості і їх правові наслідки. 4. Особливості досудового розслідування кримінальних правопорушень у сфері медицини: заходи забезпечення кримінального провадження (тимчасовий доступ до речей і документів, тимчасове вилучення майна, арешт майна), запобіжні заходи та слідчі (розшукові) дії (допит, обшук, огляд). 5. Особливості судового розгляду справ у сфері медицини. Належні та допустимі докази. 6. Судова практика розгляду справ у сфері медицини, статистичні дані. 7. Практика Європейського суду з прав людини у сфері охорони здоров’я.

Вартість участі:

При оплаті до 15 січня - 800 грн.

При оплаті до 25 січня - 950 грн.

При оплаті після 25 січня - 1100 грн.

Всі участники отримають сертифікат